Ciekawostki o torbach papierowych z nadrukiem

Wielu osobom myśl o papierowej torbie przywodzi na myśl wycieczki do sklepu spożywczego lub pospiesznie zapakowany lunch. Ale te torby odgrywają większą rolę w spowalnianiu zmian klimatycznych, niż większość ludzi zdaje sobie sprawę.

Torby papierowe z nadrukiem na zakupy to przyjazna dla środowiska alternatywa dla plastikowych toreb na zakupy. Ich wysoka jakość i trwałość sprawia, że są dobrym rozwiązaniem dla wielu firm, zwłaszcza małych. Unia Europejska zatwierdziła papierowe torby na zakupy jako bezpieczną dla środowiska alternatywę dla plastikowych toreb na zakupy.

Torby papierowe składają się z włókien naturalnych.

Drewno to naturalny surowiec wykorzystywany do produkcji papieru, który jest podstawowym materiałem na torby papierowe. Ten odnawialny zasób stale się odnawia, a ponad jedna trzecia powierzchni lądowej Europy jest zalesiona. Europa posiada 215 milionów hektarów gruntów leśnych, które zapewniają bogactwo zasobów naturalnych i ogromny potencjał łagodzenia zmian klimatycznych.

Forestry Stewardship Council (FSC) to międzynarodowa organizacja non-profit, obejmująca wiele interesariuszy, która wyznacza standardy odpowiedzialnego zarządzania lasami na świecie. Chroni stare lasy i bioróżnorodność oraz zapewnia, że pozyskiwanie drewna odbywa się w sposób społecznie i ekologicznie akceptowalny.

Torby papierowe z nadrukiem przechowują dwutlenek węgla

Papier jest wytwarzany z drewna, odnawialnego i naturalnie uzupełniającego się zasobu, który pochłania dwutlenek węgla (CO2) z atmosfery. Metr sześcienny drewna wychwytuje 1 tonę CO2, emitując 0,7 tony tlenu. Każdego roku europejskie lasy pochłaniają średnio 719 milionów ton CO2.

Według niemieckiej Federalnej Agencji Środowiska (Umweltbundesamt) lasy równoważą emisje CO2 z paliw kopalnych o 1,6 mld ton rocznie w Niemczech, czyli 209 elektrowni węglowych. Jednak z każdym ściętym drzewem węgiel zmagazynowany w produktach leśnych jest uwalniany z powrotem do atmosfery. Ale jeśli poddamy recyklingowi ten papier, zmagazynuje więcej CO2 niż uwalnia.

Torby papierowe z nadrukiem mają pozytywny wpływ na klimat

Oceny cyklu życia mogą mierzyć wpływ procesów przemysłowych na środowisko. Jedną z tych kategorii jest współczynnik ocieplenia globalnego, który mierzy ilość gazów cieplarnianych emitowanych przez proces w jego cyklu życia.

torby papierowe z nadrukiem

Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) przeprowadził badanie dotyczące emisji gazów cieplarnianych spowodowanych produkcją różnych toreb papierowych i plastikowych. Wniosek był taki, że torby papierowe z nadrukiem (produkowane z włókien pierwotnych lub z włókien pochodzących z recyklingu) mają wyjątkowo niski wpływ na współczynnik ocieplenia globalnego w porównaniu z torbami z polietylenu o niskiej gęstości (LDPE) (produkowanymi z odnawialnego lub pochodzącego z recyklingu LDPE).

Torby papierowe są w 100% biodegradowalne

Europa jest światowym liderem w recyklingu papieru. 71,5-procentowy wskaźnik recyklingu papieru na kontynencie oznacza, że rocznie poddaje się recyklingowi 59 milionów ton papieru — lub 2 tony papieru na sekundę. Worki papierowe są częścią tego cyklu, ponieważ ich włókna są ponownie wykorzystywane średnio 3,5 razy, zanim zostaną przetworzone na nowe produkty. Główne papiernie działające w Europie stosują certyfikowane systemy zarządzania środowiskowego (ems), które spełniają lub przekraczają wysokie standardy środowiskowe.

Naturalny papier pakowy to idealny materiał na torby, które muszą być mocne, na przykład te używane do ciężkich ładunków lub do przechowywania mrożonej żywności. Długie i mocne włókna pierwotne w naturalnym papierze siarczanowym zapewniają mu wysoki poziom wytrzymałości mechanicznej, dzięki czemu zużywa się mniej materiału. Naturalny papier pakowy może być wielokrotnie używany, ponieważ jest mocny i dobrej jakości.

Torby papierowe są wielokrotnego użytku

Włókno celulozowe z papieru można poddać recyklingowi do sześciu razy, zanim stanie się bioenergią lub kompostowaniem. Papier makulaturowy zmniejsza emisje zanieczyszczeń wytwarzanych przez składowiska, a także chroni drzewa. Papier makulaturowy nie może być używany we wszystkich gatunkach papieru, ani nie może być poddawany recyklingowi w nieskończoność. Recykling papieru wymaga pewnej ilości świeżych włókien, ponieważ: wytrzymałość traci się za każdym razem, gdy jest poddawany recyklingowi; niektóre właściwości (takie jak wysokiej jakości grafika) można osiągnąć tylko przy użyciu świeżych włókien; a niektóre produkty nie są wysyłane do recyklingu (takie jak książki, zdjęcia i artykuły jednorazowego użytku, takie jak papier higieniczny lub papierosowy).

Torby papierowe z nadrukiem nie są toksyczne dla środowiska, ponieważ są produktami naturalnymi, które ulegają biodegradacji w ciągu 2-5 miesięcy bez szkody dla lądu czy oceanów. Plastikowe torby rozkładają się przez ponad 400 lat, a mimo to co roku do morza trafia osiem milionów ton plastikowych odpadów. Odpowiada to 16 workom na metr linii brzegowej na całym świecie. Zaśmiecanie plastikowych toreb prowadzi do powszechnego problemu śmieci w zbiornikach wodnych, zagrażając ekosystemom wodnym na całym świecie. Plastikowe śmieci nie ulegają degradacji, ale zamiast tego rozkładają się na mniejsze kawałki zwane mikroplastikami, które są przez pomyłkę zjadane przez zwierzęta morskie.

Torby papierowe z nadrukiem wzmacniają doświadczenia zakupowe Twoich klientów

Aby mieć pewność, że zakupy klientów są pakowane w wydajny i bezpieczny sposób, sprzedawcy często używają papierowych toreb jako opakowań na zakupy. Worki muszą być w stanie pomieścić całą objętość zakupionych towarów bez rozrywania lub łamania. Wytrzymałość torby sprawdza się podczas transportu, wypełniając ją ciężkimi przedmiotami i przenosząc z miejsca na miejsce.

Papier to dobre medium do wspierania wartości marki. Papier ma wiele korzystnych cech: jest przyjemny w dotyku, sztywny i nadaje się do nadruku. Papier jest również dobrze dopasowany do społecznych i prawnych walorów środowiska, w którym będzie używany.

Aby osiągnąć te cele, torby papierowe są idealnym wyborem dla detalistów, którzy chcą: oferować prawdziwie ekologiczne torby, które wspierają nową kulturę konsumencką, usprawnić dostawy zakupów, reklamować się z wyobraźnią, pozostając w świadomości kupujących, wykazywać odpowiedzialność społeczną.

Torby papierowe z nadrukiem przyciągają uwagę

Torby papierowe z nadrukiem są doskonałym narzędziem do kształtowania wizerunku marki detalistów, ponieważ można je dopasować do środowiska, w którym są używane, i wzbudzać duże uznanie wśród klientów. Ze względu na swój kształt, fakturę i jakość nadruku torby papierowe pozwalają na dużą kreatywność w kreowaniu wizerunku marki.

  • Według badania przeprowadzonego przez World of Packaging 85 proc. przechodniów zauważa komunikaty wydrukowane na papierowych torebkach, które widzą na ulicy
  • 80 proc. konsumentów uważa, że korzystanie z opakowań papierowych przez markę jest przyjemniejsze i bardziej atrakcyjne niż drukowane na tekturze.

torby papierowe z nadrukiem

Torby papierowe z nadrukiem stanowią wygodną i atrakcyjną alternatywę dla plastikowych toreb na zakupy. Są doskonałym sposobem na okazanie szacunku dla środowiska i pomoc klientom w ograniczeniu użycia plastikowych toreb. Dystrybucja jest wyraźnym przykładem wartości takich jak zaangażowanie, personalizacja i bliskość, aby skutecznie zadowolić swoich klientów. Jako firma dbająca o środowisko ważne jest, abyś uczestniczył w działaniach, które wspierają czystszy świat i zachęcają innych do tego samego.

Torby papierowe z nadrukiem są uniwersalne

Torby papierowe to idealne opakowanie dla szerokiej gamy produktów. Chociaż nadają się do delikatnych lub wartościowych przedmiotów, mogą być również używane do transportu produktów o dużej wadze i wszelkiego rodzaju przedmiotów. Torby papierowe są również trwałe i wytrzymują wszelkiego rodzaju zużycie.

Mocna, wytrzymała torba może być prawdziwym atutem sprzedawcy. Chroni towary i zmniejsza ilość odpadów, jednocześnie oszczędzając pieniądze. Klucz do wydajności tkwi w materiale i konstrukcji torby. Przetestowana i certyfikowana torba papierowa to mądry wybór w przypadku toreb na zakupy, które muszą wytrzymać duże obciążenia; został opracowany specjalnie z myślą o wymagających opakowaniach i wykonany z wolno rosnących świerków i sosny z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Długie włókna tych drzewek dają papiery o dużej wytrzymałości i trwałości.

Europejski przemysł toreb papierowych jest dynamicznym i innowacyjnym sektorem, który tworzy miejsca pracy, napędza nowe rozwiązania dla różnorodnych potrzeb wszystkich sektorów dystrybucji i producentów produktów, a także konsumentów. Producenci toreb papierowych są częścią łańcucha wartości sektora papieru makro.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY